Outsourcing

8 sygnałów, że Twój partner w IT jest zaangażowany w projekt

Na grafice cyfra osiem

Podstawą każdej udanej współpracy biznesowej jest maksymalne zaangażowanie obu stron. Znajomość sposobu działania oraz zrozumienie dla postawionych celów są kluczowe dla osiągnięcia porozumienia, które prowadzi do wprowadzania wysokiej jakości rozwiązań przynoszących zadowalające rezultaty. Jak jednak poznać, czy nasz partner w IT jest zaangażowany? Przedstawiamy 8 sygnałów, które pomogą nam odpowiedzieć na to pytanie.

Sprawdź historię działań

Przed rozpoczęciem współpracy, postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o sposobie działania partnera, wizjach i wartościach, które mu przyświecają oraz zapoznaj się z przeprowadzonymi przez niego projektami. Dużą pomocą będą dla Ciebie również referencje jego dotychczasowych klientów – to one podpowiedzą Ci, jak wyglądał przebieg współpracy i zaprezentują jej efekty. Jeszcze przed nawiązaniem współpracy otrzymasz sygnał, czy potencjalny partner biznesowy wykazywał się zaangażowaniem w poprzednie działania.

Przeprowadź testowy projekt

Referencje i informacje, z którymi się zapoznasz, nie stanowią jednak odpowiedzi na pytanie, czy Wasza współpraca ułoży się tak samo pomyślnie. Warto więc przeprowadzić nieduży, testowy projekt, dzięki któremu zapoznasz się z trybem pracy partnera, jego podejściem do zadań oraz sprawdzisz stopień zaangażowania i zrozumienia we wspólnych działaniach. Jeżeli ten proces przebiegnie pomyślnie, to znak, że rozpoczęcie współpracy może się opłacić.

Oczekuj pytań

Jeżeli od początku współpracy potencjalny partner zadaje wiele pytań dotyczących nie tylko samego projektu, jaki wspólnie rozpoczniecie, ale też ogólnego działania Twojej firmy, jej historii oraz wpływu partnera na funkcjonowanie całej organizacji – to niezawodny dowód zaangażowania.

Wysoka jakość wyników

Rezultaty działań Twojego partnera biznesowego są wysokie niezależnie od typu zadania lub etapu współpracy? Możesz mieć pewność, że poziom zaangażowania oraz zrozumienia celów jest odpowiedni.

Uczciwość i transparentność

Zaangażowany partner jest proaktywny, informuje o przebiegu prac projektowych i z uczciwością podchodzi do komunikacji. Jeżeli jakieś zadanie nie zostanie wykonane na czas, informuje o tym, proponując realny termin dostarczenia rozwiązania. Na każdym etapie komunikuje się z pełną transparentnością.

Inicjatywa

Jeśli Twój partner wykazuje się inicjatywą, proponując kolejne rozwiązania lub kwestionuje Twoje pomysły, jednocześnie przedstawiając takie, które jego zdaniem będą lepiej dostosowane do działania organizacji, wykazuje się również zrozumieniem dla celu, jaki Wam wspólnie przyświeca.

Elastyczność

Współpraca opierająca się na elastycznym podejściu do wykonywanych zadań oraz terminów jest o wiele łatwiejsza i przynosi lepsze rezultaty. Chęć dostosowania się do projektu oraz ciągłego szukania nowych rozwiązań, to cechy zaangażowanego współpracownika.

Praca to pasja

Jeżeli Twój partner biznesowy wykonuje swoje obowiązki z pasją oraz satysfakcją, możesz liczyć na wysoką jakość jego działań oraz duże zaangażowanie w projekt. Nie od dziś wiadomo, że gdy lubimy swoją pracę, wykonujemy ją z większą energią i zainteresowaniem.

Podsumowanie

Porozumienie, jakie osiągniesz ze swoim partnerem w IT, jest zależne od wielu czynników, ale najważniejszym jest jego zaangażowanie w działania. Jeżeli na wczesnym etapie współpracy zorientujesz się, że druga strona nie rozumie swojej roli w projekcie lub nie jest w niej aktywna, to znak, że należy szukać dalej. Wymienione elementy z pewnością pomogą Ci nawiązać satysfakcjonującą współpracę nastawioną na wysokiej jakości rezultaty.

Zdjęcie profilowe Magdaleny Jagiełło

Magdalena Jagiełło

Jako Business Unit Director odpowiada w Britenet za rozwój współpracy z klientami. Z branżą usług IT związana jest od ponad 8 lat. Wychodzi z założenia, że podstawą każdej udanej relacji jest zaufanie. Prywatnie miłośniczka wszelakiego malunku i rysunku, który to czasem zdarza jej się popełnić.