Outsourcing

6 powodów, dla których kraje Bliskiego Wschodu powinny nawiązać współpracę z partnerem IT w Polsce

Grafika przedstawia mapę Europy z wyróżnionymi konturami Polski.

Rosnące zapotrzebowanie na odpowiednich specjalistów IT oraz popularność pracy zdalnej spowodowały, że wiele globalnych firm decyduje się na międzynarodową współpracę oraz budowanie zróżnicowanych zespołów projektowych. Duża część przedsiębiorstw z Azji Zachodniej coraz częściej zwraca się do Europy Środkowo-Wschodniej w celu pozyskania odpowiednich usług IT. Polska to bardzo istotny sektor IT w tym regionie, który w ostatnich latach zdołał bardzo szybko się rozwinąć. Kraj jest znany z bycia czołowym miejscem dla outsourcingu usług IT. Dzięki niesamowitemu rozwojowi branży nowych technologii, Polsce udało się dorównać światowym liderom w tej dziedzinie. Co jeszcze sprawia, że firmy z Azji powinny nawiązać współpracę z partnerem IT w Polsce?

Duże doświadczenie polskich specjalistów — gwarancja wysokiej jakości usług

Polscy programiści od kilku lat utrzymują się w ścisłej czołówce najlepszych specjalistów IT na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługują eksperci od Javy, ponieważ w wielu rankingach dotyczących tej technologii pojawiają się na pierwszym miejscu. Sprawne rozwiązywanie zadań w języku Java to nie jedyna umiejętność polskich deweloperów. Technologie, z którymi również dobrze radzą sobie Polacy to .NET, PHP, C#, C++, JavaScript, Python, Salesforce.

Duże doświadczenie polskich specjalistów IT może być efektem wczesnych przygód z linijkami kodu programistycznego. Spora część obecnych deweloperów zainteresowała się nowymi technologiami już w bardzo młodym wieku, bo aż przed 15 rokiem życia.

Imponującym wynikiem jest także ogromna baza programistów w kraju, która wyróżnia się na tle całej Europy Środkowo-Wschodniej. Statystyka ta świadczy o wysokiej różnorodności usług IT w Polsce. W związku z powyższym, możemy liczyć na specjalistów w tradycyjnych obszarach IT, jak i tych nowszych. Kraj jest świetnym miejscem do znalezienia odpowiednich pracowników lub całego zespołu, który zadba o każdy proces na ścieżce tworzenia oprogramowania. Nie musimy obawiać się także braku wsparcia gotowych produktów.

Organizacje z Izraela czy Arabii Saudyjskiej współpracujące z polskimi specjalistami IT chwalą sobie korzystną relację jakości do kosztów usług. Sprawia to, że warto zastanowić się nad współpracą outsourcingową/nearshoringową z polskimi ekspertami IT. Wysoka jakość w połączeniu z korzystną ceną może pozytywnie wpłynąć na Twoją firmę i stać się dobrą inwestycją.

Nie tylko praktyka, ale również teoria. Wysokie kwalifikacje Polaków

Zaawansowana wiedza polskich specjalistów IT jest poparta dyplomem uzyskanym z topowych uczelni wyższych. Aż 90% z obecnie prosperujących w branży ukończyła studia. Co ciekawe, część z nich kształciła się w kierunkach ścisłych, które nie były bezpośrednio powiązane z wytwarzaniem oprogramowania. Wiedza z zakresu matematyki czy fizyki, w parze z szerokim zakresem wiedzy z branży IT, tworzą razem bardzo dobre zaplecze dla programisty.

Każdego roku na polskim rynku pojawia się wielu utalentowanych specjalistów.

Nie musimy się obawiać niedoboru deweloperów w Polsce, ponieważ za sprawą nowych technologii coraz więcej młodych osób decyduje się na rozpoczęcie swojej kariery w obszarze IT.

Polacy dbają o swoje umiejętności oraz etykę pracy

Doświadczenie projektowe oraz dobra znajomość języków programowania to podstawowe cechy, które powinien posiadać każdy specjalista IT. Mimo fundamentalności wiedzy technicznej bardzo wiele osób zapomina o tym, że musi ona zostać dopełniona takimi kwestiami, jak np. umiejętności miękkie. Polscy informatycy słyną z kreatywności, punktualności czy zaangażowania, a ponadto charakteryzują się sumiennością w wykonywaniu swoich obowiązków. Nie straszne im wyzwania i potrafią się odpowiednio zmotywować do pracy. 

Dbanie o poziom swoich umiejętności to praktyka często stosowana przez polskich programistów. Dzięki licznym szkoleniom są w stanie doskonalić swoją wiedzę tak, aby jakość gotowego produktu stała na jeszcze wyższym poziomie. Różnorodność projektów, nad którymi pracują pozwala im stawiać poprzeczkę jeszcze wyżej, zwiększając tym samym swoją wydajność. Z pomocą najlepszych praktyk rozwoju oprogramowania starają się ulepszać produkt po to, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. 

Dobra komunikacja w zespole — podstawa każdego projektu

Dobra komunikacja w zespole jest kluczem podczas każdego projektu. Kwestia ta staje się jeszcze bardziej istotna w przypadku współpracy outsourcingowej. Wskazane jest, aby dobierać specjalistów IT tak, aby cały zespół miał możliwość swobodnej komunikacji między sobą. Dzięki temu nie musimy obawiać się trudności związanych z dogadaniem się w zespole oraz potencjalnych błędów w projekcie.

Językiem najczęściej wykorzystywanym w wielu organizacjach jest język angielski. Polacy bardzo dobrze radzą sobie z komunikacją w tym języku, a ponadto plasują się na wysokim miejscu w rankingach jego znajomości na tle całego świata. Większość firm posiada klientów z różnych zakątków świata, z którymi trzeba się odpowiednio porozumieć. Polscy specjaliści nie będą mieli problemu z porozumieniem się z klientami odnośnie projektu. Dobre zrozumienie pomiędzy stronami klienta i programisty może poprawić współczynnik konwersji sprzedaży. Wielokulturowość zespołu dodatkowo pozytywnie wpłynie na pracowników. Włączenie w projekt pracowników z Polski może poprawić generowane przychody w Twojej firmie.

Bezpieczeństwo Twoich danych będzie w dobrych rękach

Tematem, o którym wiele firm często zapomina decydując się na outsourcing usług IT są standardy bezpieczeństwa. Nie ignoruj rodzaju ochrony swoich danych, z powodu ich ogromnej wartości dla Twojej organizacji. Polska, jako członek Unii Europejskiej, podlega określonym przepisom ochrony danych, czyli tzw. RODO. To kolejny aspekt, o który Twój klient nie będzie musiał się obawiać.

Współpraca outsourcingowa z pracownikami oraz firmami programistycznymi w Polsce jest bezpieczna, stabilna oraz niezawodna. Członkostwo Polski jest szczególnie ważne dla start-upów z branży technologii finansowych, ze względu na zgodność ze strukturą regulacyjną Unii Europejskiej.

Rozwijająca się gospodarka oraz korzystna lokalizacja kraju

Szybko rozwijająca się gospodarka kraju sprawia, że warto rozpocząć współpracę outsourcingową z polskimi firmami. Każdego roku pojawiają się kolejne start-upy oraz nowe innowacyjne rozwiązania technologiczne, z których firmy chętnie chcą skorzystać. Wiele organizacji decyduje się na wsparcie polskich technologii oraz wyraża chęci na uczestnictwo w ich rozwoju.

Zdecydowanie się na partnera IT w Polsce może być bardzo korzystne dla biznesu, który wymaga, aby jego deweloperzy posiadali szybki dostęp do innych wiodących krajów europejskich. Droga do istotnych regionów Europy nie potrwa dłużej niż 4 godziny, dlatego też posiadanie klienta lub partnera w tym miejscu nie będzie problemem. Przynależność Polski do strefy Schengen to również spore ułatwienie dla podróżujących.

Podsumowanie

Zdecydowanie się na współpracę outsourcingową może wiązać się z pewnym ryzykiem, dlatego musimy odpowiednio przeanalizować wady oraz zalety przyszłych partnerów biznesowych. Polska to kraj, który potrafi sprostać wymaganiom IT wielu globalnych firm, a wszystko dzięki umiejętnościom technicznym o wysokim poziomie oraz zorientowaniu się na potrzeby klienta. Dodatkowo, niższe koszty usług bez obawy o utratę jakości sprawiają, że wybranie partnera IT z Polski może być bardzo korzystne dla Twojej firmy.