Salesforce

Poznajmy program szkoleniowy Campus: wywiad z Jakubem Kątnym

Zdjęcie Jakuba Kątnego

Branża IT to dziś rynek pracy stale poszukujący nowych specjalistów i wciąż nienasycony pod względem zapotrzebowania na ekspertów licznych technologii. Jedną z nich jest Salesforce – wiodący na świecie system klasy CRM umożliwiający kompleksowe zarządzenie relacjami z klientem. Coraz większe zainteresowanie tą platformą sprawia, że chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynku i szkolić nowych specjalistów tego obszaru. W tym celu stworzyliśmy program szkoleniowy Campus – szkółkę, która od podstaw przygotowuje swoich adeptów do pracy w Salesforce.

O szczegółach programu, jego etapach oraz tym, co czeka na uczestników po pomyślnym przejściu szkolenia, opowiedział Jakub KątnySalesforce Technical Leader w Britenet, koordynator merytoryczny Campusu. 

Czym jest szkółka Campus i w jakim obszarze szkoli swoich adeptów?

Campus jest wyjściem naprzeciw kandydatom, którzy czują potrzebę uporządkowania swojej wiedzy przed faktycznym podjęciem zatrudnienia. Idea przeprowadzenia procesu szkoleniowego na tym etapie to odpowiedź na potrzebę obecnego rynku IT. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz umiejętnościom jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowy cykl treningowy dla kandydatów, którzy ubiegają się o pozycję pracy jako programista. Campus z założenia jest szkoleniem, które realizuje bardzo praktyczny zestaw technologii. W bardzo krótkim stwierdzeniu „uczymy się tam programować”. Proces skupia się na programowaniu obiektowym, webowym oraz wykorzystaniu relacyjnych baz danych. Zatem jest to bardzo szeroki wachlarz umiejętności, który stanowi niewątpliwie solidny fundament do dalszego rozwoju.

Ile trwa program i w jakim trybie się odbywa? 

Podczas opracowywania formuły treningowej udało się określić długość naszej misji szkoleniowej na około 1,5 miesiąca. Jest to bardzo intensywny czas, w którym uczestnicy w 3 lub 4-osobowych grupach realizują założony cel pod okiem mentora. Szkolenia odbywają się stacjonarnie w naszych biurach, dzięki czemu osoby, które biorą udział w tym przedsięwzięciu, mają nie tylko okazję zyskać niesamowicie istotną wiedzę, ale również być częścią naszej społeczności i czerpać z codziennych doświadczeń, jakimi żyje każde z naszych biur. Oczywiście mamy na uwadze częstą chęć pracy z domu, jaką preferują kandydaci i jest ona oczywiście możliwa w dalszym etapie pracy z nami.

Co po Campusie? Co czeka tych, którzy ukończą program?

Obecnie po przejściu przez pełny cykl szkoleń uczestnicy otrzymują propozycję zatrudnienia i kontynuację rozwoju w Force Academy. Jest to pierwszy etap do zostania Salesforce Developerem, a następnie pracy w komercyjnych projektach. Oczywiście to nie jedyna gratyfikacja związana z ukończeniem Campusu. Osoby, którym uda się pomyślnie przejść przez program naszej szkółki oraz zbudować aplikację zgodnie z wytycznymi mentora, otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych. Można zatem powiedzieć, że każdy, kto ukończy Campus, otrzymuje materialny bonus oraz możliwość dalszego rozwoju i stałego zatrudnienia w szeregach Britenet. 

W jakich projektach będą brali udział adepci programu Campus?

Tak jak wspomniałem wcześniej, osoby biorące udział w programie przechodzą przez trzy główne obszary: programowanie obiektowe, programowanie webowe oraz obsługę baz danych. Zależało nam na tym, aby Campus był wolny od konkretnej technologii. Ideą tej inicjatywy jest budowa fundamentów potrzebnych do dalszych kroków w karierze programisty. Uczestnicy mają dwa zadania podczas szkolenia. Pierwsze z nich to chłonąć wiedzę przekazywaną przez mentorów. Drugie natomiast to przekładanie zdobytej wiedzy na praktykę, którą jest aplikacja. Szkolenie zakłada dostarczenie programu, który łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione obszary. Jest to obecnie system do zarządzania sprzedażą/wymianą produktów obsługiwany na serwerze w połączeniu z bazą danych.

Jakie projekty czekają na absolwentów Campusu po ukończeniu programu?

Oczywiście Campus to nie ostatni etap dla naszych kandydatów. Osoby, które pomyślnie przejdą przez etap szkolenia trafiają do naszej Force Academy. Jest to miejsce kierunkowego szkolenia Salesforce. Podczas tego etapu uczestnicy wykonują kilka projektów związanych z platformą. Obecnie zaczynamy od aplikacji do zatrudniania, następnie skupiamy się na systemie bazującym na integracjach, a finalnie tworzymy kompleksową aplikację sprzedażową opartą o produkty Salesforce takie jak Sales Cloud, Service Cloud oraz Experience Cloud. Programista, który dotrze do końca szkolenia, trafia do projektu wewnętrznego lub komercyjnego. Wachlarz obecnie aktywnych projektów jest bardzo szeroki. Wartymi wymienienia branżami są edukacja, finanse, branża budowlana, przemysł produkcyjny oraz energetyka.

Dlaczego warto wziąć udział w szkółce?

Campus jest miejscem, w którym należy uporządkować swoją wiedzę, zbudować solidne fundamenty oraz tak naprawdę wykorzystać szansę. Można powiedzieć, że powinien być to punkt wyjścia dla osób, które chcą rozpocząć pracę jako programista. Zależało nam na tym, aby cykl szkoleń był bardzo uniwersalny. Z perspektywy doświadczonego programisty nauka wiedzy na temat typów prostych czy działania kolekcji może wydawać się prozaiczna, ale każdy z nas był kiedyś na tym etapie. Jest to inicjatywa dla osób szukających miejsca, w którym wejdą na odpowiedni poziom, aby rozpocząć pracę jako programista. Oczywiście żaden kurs, szkółka czy zestaw materiału nie gwarantuje nikomu świetlanej przyszłości w świecie IT. W dużej mierze to kandydaci są odpowiedzialni za to, jak wykorzystają szansę, którą obecnie daje możliwość wzięcia udziału w programie Campus. W połączeniu z naszym doświadczeniem i odpowiednimi wzorcami, jakie jesteśmy w stanie dostarczyć, wydaje się, że jest to świetny przepis na osiągnięcie założonych celów związanych z pracą programisty.

Sprawdź, kogo obecnie poszukujemy do naszego zespołu Salesforce!

Przejdź do ogłoszeń