Salesforce

Poznajmy program szkoleniowy Campus – wywiad z Jakubem Urbankiem

Zdjęcie Jakuba Urbanka

Przed nami kolejna rozmowa z absolwentem szkółki Campus – programu szkoleniowego, który od podstaw przygotowuje swoich uczestników do pracy w roli programisty Salesforce.

Jakub Urbanek opowiedział o tym, jak w jego przypadku wyglądały poszczególne etapy przygody z Campusem. Zdradził również, dlaczego uważa, że warto wziąć udział w tym szkoleniu. Zapraszamy do lektury!

Jak trafiłeś do szkółki Campus? Co sprawiło, że zdecydowałeś się na udział?

Brałem udział w rekrutacji do pracy w roli Junior Salesforce Developera, ale moje umiejętności, pomimo ukończenia studiów na kierunku informatyka, nie były wystarczające. W zamian zaproponowano mi udział właśnie w Campusie, gdzie mogłem podnieść swoje kwalifikacje i przygotować się do przyszłej pracy na stanowisku Junior Developer.

Zdecydowałem się na udział, ponieważ pozwoliło mi to nie tylko rozwinąć umiejętności, ale również zobaczyć, jak wygląda praca developerów od środka i upewnić się w przekonaniu, że chciałbym pracować jako developer.

Jak wygląda szkolenie? Nad jakim projektem pracowałeś?

Na szkoleniu przepracowaliśmy wszystkie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem obiektowym, bazami danych oraz front. Wiele z nich już znałem i były dla mnie tylko powtórką wiedzy, ale w każdym z powyższych obszarów znalazło się coś, o czym wcześniej nie słyszałem i mogłem dowiedzieć się, jak takich rozwiązań powinienem używać. Pod koniec Campusu zostałem przypisany do pisania aplikacji, która w przyszłości ma pomagać w prezentowaniu oraz zarządzaniu prezentacjami.

Czego nauczyłeś się w trakcie trwania programu i jak możesz tę wiedzę wykorzystać w kolejnych projektach?

Udało mi się rozwinąć umiejętności związane z bazami danych, z którymi wcześniej wolałem nie mieć za dużo wspólnego, ale po zrozumieniu i przepracowaniu przydzielonych mi zadań stało się to dla mnie łatwe i wiem, że w razie potrzeby korzystanie z bazy danych w projektach nie będzie dla mnie problemem.

Jakie elementy już posiadanej wiedzy z zakresu nowych technologii przydały Ci się w trakcie programu? 

Wszystko związane z programowaniem obiektowym, wcześniejsza wiedza na temat rozwiązań na froncie i podstawy zarządzania bazami danych. Te elementy były mi znane i nie sprawiały mi problemów, ale dzięki uczestnictwu w programie Campus udało mi się uporządkować posiadaną już wiedzę oraz dodać do niej nowe rozwiązania technologiczne, o których nie wiedziałem. Miałem możliwość połączenia wszystkich tych obszarów w jednym projekcie, czego np. w trakcie trwania studiów nie musiałem robić, a przez co udało mi się poszerzyć ogólny pogląd na temat tworzenia aplikacji.

Dlaczego warto wziąć udział w Campusie? Komu poleciłbyś ten program?

Program Campus poleciłbym każdemu, kto chciałby w przyszłości pracować jako programista – czy to osobie świeżo po studiach, która nie do końca jest pewna swoich umiejętności, czy też komuś, kto chciałby znaleźć pierwszą pracę w IT lub zobaczyć, jak ta praca wygląda od środka. Jest to według mnie idealne wyjście, gdy nie posiadamy doświadczenia zawodowego, a podczas rekrutacji na każde stanowisko programistyczne jest ono wymagane.

Sprawdź, kogo obecnie poszukujemy do naszego zespołu Salesforce!

Przejdź do ogłoszeń