Salesforce

CRM

Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy?

Grafika z hasłem Salesforce Implementation

Britenet po kilku miesiącach intensywnej pracy zakończył wdrożenie systemu CRM Salesforce w Fundacji Aktywizacja. To dla nas szczególne osiągnięcie, ponieważ zaimplementowane rozwiązanie w rzeczywisty sposób wpływa na realizację codziennych zadań Fundacji – której głównym celem od 30 lat jest wspieranie osób niepełnosprawnych w funkcjonowaniu na rynku pracy. – wspomina Jakub Kątny, Salesforce Technical Leader w Britenet.

Wdrożenie przez zespół Britenet systemu CRM na platformie Salesforce umożliwiło Fundacji scentralizowanie i usprawnienie procesów związanych z kompletowaniem danych. Obecnie pracownicy fundacji mogą tworzyć przejrzystą i łatwą w obsłudze bazę pracodawców za pomocą jednego narzędzia. Zaimplementowane rozwiązanie wpłynie także na komunikację wewnętrzną oraz zoptymalizuje wiele codziennych procesów. To natomiast przełoży się na skuteczność podjętych działań i dążenia do realizacji obranych celów.

Głównym celem wdrożenia systemu CRM w Fundacji było usprawnienie procesów związanych z aktywizacją osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Współdzielony system wdrożony równocześnie we wszystkich oddziałach Fundacji umożliwił płynną wymianę informacji zarówno na temat partnerów biznesowych, jak i prowadzonych przez organizację działań. – zauważa Izabela Wegner, Marketing Automation Leader w Britenet.

Do tej pory organizacja opierała swoje zadania na rozbudowanych arkuszach kalkulacyjnych wykorzystywanych niezależnie przez poszczególne oddziały wojewódzkie. W przypadku współpracy z pracodawcami prowadzącymi działalność ogólnopolską prowadziło to do komplikacji oraz wymagało podejmowania dodatkowych działań pomiędzy oddziałami fundacji. Natomiast same arkusze nie stanowiły rozwiązania adekwatnego do rzeczywistych potrzeb organizacji.

W Fundacji od dawna zastanawialiśmy się, w jaki sposób usprawnić proces agregacji danych oraz jak go scentralizować. Do tej pory funkcjonowaliśmy na rozbudowanych formach excelowskich realizowanych przez poszczególne wojewódzkie oddziały. Same arkusze były jednak niewystarczające, ponieważ wielu specjalistów pracując równocześnie nad procesem, utrudniało sobie wzajemnie pracę. Dodatkowo kilka razy w roku, aby mieć pogląd sprawozdawczy i badawczy, musieliśmy dokonywać połączenia i spisywania danych w jedną bazę. – mówi Mateusz Kotnowski, Dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja. 

Fundacja Aktywizacja już od ponad 30 lat z zaangażowaniem wspiera osoby z niepełnosprawnościami m.in. w realizowaniu celów zawodowych na rynku pracy. Zaimplementowanie rozwiązania było szczególnym powodem do radości. Oznaczało to realny wpływ na skuteczność codziennych zadań organizacji, której głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych. 

System CRM w Fundacji był krokiem w kierunku uwspólnienia i ujednolicenia procesów związanych z poszukiwaniem kandydatów na określone stanowiska zgłaszane przez partnerów biznesowych organizacji. Umożliwiliśmy również śledzenie w systemie działań takich jak przygotowanie systemu, który maksymalnie uprości i skróci czas potrzebny na nawiązanie współpracy z partnerami biznesowymi. Dodatkowym założeniem projektu było przygotowanie struktur danych w sposób prosty i przejrzysty, umożliwiający śledzenie na bieżąco efektywności podejmowanych przez Fundację działań. W czasie projektu wykorzystaliśmy wiele standardowych funkcjonalności platformy Salesforce, a część rozwiązań została zaimplementowana przez naszych developerów specjalnie na potrzeby Organizacji. – dodaje Jakub Kątny, Salesforce Technical Leader w Britenet.

Britenet każdego roku rozpoczyna nieodpłatną współpracę z organizacją pozarządową – zespoły naszych specjalistów mają okazję wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie w rozwijaniu działań podjętych na rzecz społeczeństwa.

O Britenet

Britenet już od blisko 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Firmie zaufało już ponad 100 klientów z całego świata. Britenet od wielu lat z powodzeniem realizuje także projekty dla sektora publicznego w tym między innymi dla KPRM, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. 

Firma Britenet pięciokrotnie zdobyła tytuł „Najlepszego Miejsca Pracy w IT w Polsce" w prestiżowych badaniach AudIT organizowanych wśród pracowników przez magazyn Computerworld Polska. Ponadto znalazła się w pierwszej 10 na liście 100 najlepszych dostawców usług IT w 2021 w Polsce w rankingu Clutch, platformy B2B pomagającej firmom w znalezieniu najlepszych dostawców. Według analiz Clutch opartych między innymi na opiniach klientów Britenet jest także firmą numer 1 w Polsce wśród firm świadczących usługi typu managed services.