News

Procareful – innowacyjny model opieki nad osobami starszymi

Grafika przedstawia logo procareful

Już 19 października 2023 r. w godz. 10.00-13.00, w Budynku ORION, ul. Spokojna 2, w sali 252 odbędzie się spotkanie dotyczącym międzynarodowego projektu PROCAREFUL. Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnego modelu opieki nad osobami starszymi.

Projekt PROCAREFUL – PRO.active CARE F.or U.sers L.ife realizowany jest w ramach programu Interreg Europa Środkowa finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wdraża go włoski Instytut ds. opieki nad osobami starszymi  I.S.R.A.A., który jest również koordynatorem projektu, we współpracy z 8 partnerami: z Chorwacji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski i Słowenii, a także z 3 partnerami stowarzyszonymi z Włoch i Słowenii. Czas realizacji projektu to 3 lata.

PROCAREFUL ma na celu opracowanie innowacyjnego modelu hybrydowych usług opieki domowej, aby wspierać niezależne życie starszych i bezbronnych osób potrzebujących opieki, korzystając z możliwości, jakie oferującą technologie cyfrowe w codziennym życiu. Założeniami projektu jest przezwyciężenie istniejącej w miastach i na obszarach wiejskich luki w dostępności i terminowości opieki domowej poprzez rozszerzenie istniejących usług opieki zdrowotnej i społecznej oraz przejście od podejścia reaktywnego do proaktywnego. Aby to osiągnąć, partnerzy pracują nad rozwiązaniem, które łączy opiekę bezpośrednią ze zdalnym i cyfrowym wsparciem opartym na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. Wdrożenie modelu jest testowane w pięciu regionach.

Britenet, wraz z Fundacją "OIC Poland" zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym międzynarodowego projektu PROCAREFUL. Podczas spotkania Ewelina Iwanek, PhD, EMBA, Martyna Przewoźnik i Monika Czerniejewska opowiedzą, jakie cele i założenia realizowane są w ramach międzynarodowego projektu PROCAREFUL (PRO.active CARE F.or U.sers L.ife) oraz przedstawią jego dotychczasowe rezultaty.

Następnie odbędzie się dyskusja dotycząca tego, jak wspierać osoby starsze – bezpośrednio oraz z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Na spotkanie można się rejestrować pod poniższym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWHGj2Ta433iM9JrkJVw_uZ610420_mMucTdbq2O8BRhDsIQ/viewform 

Zapraszamy do udziału!