Data Science

Wspólny język, to połowa sukcesu. Jak Data Scientist łączy technologię z biznesem

Grafika przedstawiająca równoważnię z symbolami biznesowymi i komunikacyjnymi umieszczonymi po przeciwnych stronach

Branża bankowa i finansowa jest coraz bardziej świadoma potrzeby korzystania z wiedzy i umiejętności specjalistów Data Science. Organizacje oraz firmy, które ich zatrudniają, skupiają się głównie na umiejętnościach technicznych, takich jak programowanie, stosowanie algorytmów, praca z danymi czy też analiza danych. Czy tylko na to powinny zwracać uwagę?

O tym, jakimi umiejętnościami miękkimi powinien dysponować specjalista Data Science, aby poprawić komunikację między technologią a biznesem, w artykule dla bank.pl opowiada Barbara Sobkowiak – Data Science Manager w Britenet.

Link do artykułu znajdziecie poniżej:

Wspólny język, to połowa sukcesu. Jak Data Scientist łączy technologię z biznesem

Zdjęcie profilowe Barbary Sobkowiak

Barbara Sobkowiak

W 2016 roku dołączyłam do oddziału Britenet w Poznaniu i rozpoczęłam swoją przygodę jako Junior SQL Developer. Dosyć szybko okazało się, że moją mocną stroną są umiejętności analityczne i kontakt z Klientem. Kontynuowałam swój rozwój na stanowisku Analityka Business Intelligence, będąc odpowiedzialną za części analityczne projektów budowy hurtowni danych i raportowania. Po pewnym czasie zostałam Managerem Data Science, otrzymując tym samym możliwość zbudowania własnego zespołu i biorąc odpowiedzialność za cały ten obszar. W swojej pracy rozmawiam z klientami pokazując im, że mogą z danych pozyskać jeszcze więcej wiedzy i wokół nich budować cały proces podejmowania swoich decyzji. Wraz z zespołem realizuje zadania z obszaru analizy danych i machine learningu.