Business Intelligence

Samodzielność czy partnerstwo?

Grafika przedstawia grupę postaci przypominających myszy

W książce Autostopem przez galaktykę D. Adamsa rasa inteligentnych myszy konstruuje potężny komputer w celu uzyskania ostatecznej odpowiedzi na: „Wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę”. Każdy obszar działania człowieka posiada tego typu niezwykle trudne pytanie. Osobiście uważam, że dla obszaru IT jest nim kwestia wyboru sposobu realizacji projektów.

Czy warto budować swoje systemy IT przy pomocy wewnętrznego działu IT, czy raczej skorzystać z partnerów zewnętrznych? Na to pytanie w swoim najnowszym artykule dla Gazety Ubezpieczeniowej odpowiada Łukasz Nienartowicz – Head of Business Intelligence w Britenet.

Link do całego tekstu znajdziecie poniżej: 

Samodzielność czy partnerstwo?

Zdjęcie profilowe Łukasza Nienartowicza

Łukasz Nienartowicz

Odpowiedzialny za rozwój obszaru Business Intelligence w Britenet. Od ponad 12 lat zajmuje się budowaniem hurtowni danych oraz rozwiązań analitycznych dla takich branż jak: bankowa, ubezpieczeniowa, motoryzacyjna i publiczna. Jest szczególnie zafascynowany obszarem przetwarzania i analityki danych klienckich. Specjalizuje się w doradzaniu klientom jak pokonywać ich wyzwania biznesowe oraz rozwijać swoje organizacje przy pomocy danych.